تاریخ امروز : جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳
طراحی سایت و قالب وردپرس

سعادتی: می خواهم درهای اروپا را به روی جوانان کشور باز کنم

ارسال شده : خرداد ۳, ۱۳۹۱ / ساعت : ۳:۰۵ ب.ظ
phoca_thumb_l_Amir-Houshang-Saadati

امیر هوشنگ سعادتی بازیکنی که فوتبالش را از تیم های پایه استقلال شروع کرد و همان زمان راهی لیگ بلژیک شد، بعد از پنج سال حضور در بلژیک به ایران بازگشت و فوتبالش را با داماش گیلان، گسترش تبریز، سپاهان و سایپا ادامه داد. او اما در حالی که هنوز می تواند فوتبال بازی کند […]

986 بازدید | | نویسنده : خبرنگار 1
خبرگزاری سینما ورزش

امیر هوشنگ سعادتی بازیکنی که فوتبالش را از تیم های پایه استقلال شروع کرد و همان زمان راهی لیگ بلژیک شد، بعد از پنج سال حضور در بلژیک به ایران بازگشت و فوتبالش را با داماش گیلان، گسترش تبریز، سپاهان و سایپا ادامه داد. او اما در حالی که هنوز می تواند فوتبال بازی کند ایجنت رسمی فوتبال شده تا به برنامه ها و اهدافی که در سر دارد برسد. گفتگوی سینما ورزش با سعادتی را در زیر می خوانید.

* چطور شد که تصمیم گرفتید به این کار روی بیاورید؟

مشکلاتی که در مدت حضورم در بلژیک سر راهم قرار گرفت و سختی هایی که از قشر دلالها و ایجنتهای غیر رسمی متحمل شدم، مرا بر آن داشت که پس از فوتبال و با طی کردن مراحل قانونی آن ایجنت رسمی فیفا شوم و بتوانم در این زمینه کمکی به فوتبالیستهای جوان کشورم کنم.

* چه دوره هایی در این زمینه دیده اید؟

در سایت فیفا ۷۰۰ صفحه قوانین بین المللی مربوط به فوتبال و فوتسال و نقل و انتقالات نوشته شده است و کسی که می خواهد ایجنت شود باید به این قوانین تسلط کامل داشته باشد. من با توجه به تسلطی که به زبان انگلیسی و آلمانی داشتم راحت تر توانستم قوانین را مطالعه کرده و فرا گیرم. بعد از آن در آزمونی که سالی دو بار در فدراسیون هر کشور برگزار می شود شرکت کرده و امسال توانستم با قبولی در این آزمون مدرک خود را اخذ کنم.

* مدرک تحصیلی خودتان چیست؟

لیسانس مدیریت بازرگانی.

* تاکنون توانسته اید از میان بازیکنان با کسی به توافق برسید و مدیر برنامه هایش شوید؟

ابتدا خواستم کارم را با هم تیمی های سابق خودم در داماش، سپاهان و… آغاز کنم. با آنها صحبت کرده ام و عده ای هم تمایل نشان داده اند.

* فکر می کنی مدیر برنامه رسمی چقدر می تواند در فوتبال ایران موفق باشد؟

دیگر دوره میدان دادن به دلالها گذشته و بازیکنان باید در این زمینه حواسشان را خوب جمع کنند. انتخاب غلط می تواند آنها را از مسیر پیشرفت دور کند. معتقد هستم مدیر برنامه خوب می تواند مسیر را برای پیشرفت یک بازیکن مستعد هموار سازد. دوست دارم یکی از ایجنتهای موفق کشورم باشم و استعدادهای ناب فوتبال ایران را به دنیا معرفی کنم. بعد از بازیکنانی که آقایان فتح اله زاده و عابدینی به اروپا فرستادند، متأسفانه دیگر شاهد حضور استعدادهای ایرانی در اروپا نبودیم. بحث بازیکنانی نظیر نکونام، مسعود شجاعی و تیموریان که بازیکنان بزرگ و شناخته شده فوتبال کشور هستند فرق می کند، حضور آنها در اروپا را نمی توان ترانسفر دانست. اگر بازیکنان مستعد جوان را توانستیم راهی اروپا کنیم به واقع ترانسفر انجام داده ایم که بنده همین نیت را دارم و می خواهم بار دیگر درهای اروپا را به روی استعدادهای ایرانی باز کنم. البته در این مسیر موانع و مشکلاتی هست که همه باید یاری کنیم که از راه قانونی و مسیر صحیح کارها را پیش ببریم و دست دلالها را از فوتبال قطع و سایه شومشان را از فوتبال دور سازیم.

کلمات کلیدی :

مطالب مرتبط
۱) مدیریت، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد

طراحی سایت و قالب وردپرس
»اخبار ویژه: